ZÜMRÜT TAŞI ZÜMRÜT TAŞININ FAYDALARI

zumrut-tasinin-faydalari

 

ZÜMRÜT TAŞI ZÜMRÜT TAŞININ FAYDALARI

zumrut tasi 300x257 ZÜMRÜT TAŞI ZÜMRÜT TAŞININ FAYDALARI

Zümrüt Taşı

 

 

 

 

 

Taş  İsmi                : Zümrüt
Sertlik Derecesi   : 8
Kimyasal Yapısı   : Be3(Al,Cr)2Si6O18
Özgül Ağırlığı        : 2,67 – 2,78
Burçlar                   : İkizler, Yengeç, Aslan, Boğa
Çakralar                : Kalp, Alın, Güneş Sinirağı
Temizleme            :Güneş – Akan su  (1 saat)

 

Zümrüt Taşı Nedir? İnanılmaz güzellikte farklı bir tonda yeşil renge sahip olan zümrüt, gözalıcı güzellikte bir taş türü olup en kıymetli taşlardan biridir.

 

Zümrüt Taşının Fiziksel Etkisi Zümrütün Fiziksel Etkileri Faydaları
Zümrüt taşının fiziksel etkileri açısından en belirgin özelliği bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. Aynı zamanda Sinir ve sinir sistemi, kalp güçlenmesi, kalbi, böbrekleri ve ciğerleri kuvvetlendirici etkiye sahiptir.

 

Zümrüt Taşı Metafiziksel Özellikleri Ve Zümrütün Psikolojik Etkileri Faydası

Yaşam enerjinizi pozitif anlamda tetikler ve yaşama sevincini artırır. Kişiye sevgi duygusu vererek dışa dönük pozitif duyguları yoğunlaştırır.

En belirgin özelliklerinden biri de aile bağlarını güçlendirmesidir. Duygusal bağımız olan kişilerle duygu yoğunluğumuzu artırır. Arkadaşlık ve evlilik bağlarını güçlendirir.

Başarı hissini körükler ve başarıya olan doyum duygularını belirgin hale getirir. Öz güven artırımı gerçekleştirerek yetersizlik duygusundan kurtarır aynı zamanda bireyde yaşama karşı duyulan muhabbbeti artırır. Minnet duygusunu güçlendirir.

Diğer tüm şifalı taşlar ile bilgi edinmek isterseniz, şifalı taşlar kategorisini ziyaret edebilir yada site içi arama butonunu kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

You can leave a response, or trackback from your own site.