SODALİT TAŞI SODALİT TAŞININ FAYDALARI

SODALİT TAŞI SODALİT TAŞININ FAYDALARI

sodalit tasi SODALİT TAŞI SODALİT TAŞININ FAYDALARI

Sodalit Taşı

Sodalite, Sodalit nedir?  Sodalit taşının özellikleri : Görünüşü lapise benzeyen bir çeşit magmatik kayaçlarda oluşan alüminyum silikat minerali taştır.
Taş                        : Sodalit
Sertlik Derecesi : 6
Kimyasal Yapısı : Na4Al3Si3O12Cl
Özgül Ağırlığı     : 2,1 – 2,3
Burçlar                : Yay
Çakralar              : Boğaz, Alın
Temizleme         : Güneş (5 dakika)
Yükleme :

Sodalit Taşının Fiziksel Etkileri Sodalitin Faydaları
Kişlerde oluşan boğaz rahatsızlığı için ideal bir taştır. Boğazda oluşan tüm şişlikleri ve iltihapları azaltıcı etkisi mevcuttur.
Boğalardaki problem için kullanılan taş büyüklüğü, problemli bölge ve şişlik yada iltihap büyüklüğünde olmalıdır.
Yolculuk esnasında mide bulantısı yaşayanlar için önerilir ve bulantı çekenlere iyi gelir.

Sodalitin Metafiziksel Etkileri ve Sodalit Taşı Psikolojik Faydası

Depresyon da olan bireyler için ideal bir taştır. Depresyon hallerinden kurtulup normal hale dönmesine yardımcı olur. Aynı etkiyi uyuşturucu kullanan bireylerde de gösterir.

İçine kapanık ve utangaç bireylerde çok etkilidir. Düşünce ve duygularını ifade etmekte güçlük çeken bireyler sodalin taşını boyun bölgesinde kolye vb şekilde kullanmaları onları rahatlatır. Rahatlayan kişilerin ise gerginlik halleri kaybolur ve kelimeler rahat rahat ağızlarından dökülür. Bahsedilen rahatlama ve iyileşme, zaman içerisinde gerçekleşecek bir olaydır. Bu nedenle sodalin taşını kullanan kişi düzenli olarak kullanmalı v edüzenli olarak kullanan kişiler oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. Eğer içe dönük, çekingen, utangaç bir yapıya sahipseniz bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.

Aklınızdaki ve zihindeki gereksiz düşünceleri ve sesleri susturarak, ihtiyaç duyulan konuya yoğunlaşmaya ve odaklanmaya yardım eder. Esas düşünmeniz gereken konuda kalmanızı ve idrak kapasitenizi artırmakta etkilidir. Konsantrasyonu artırmak isteyen bireyler de özellikle sodalini kullanabilir.

You can leave a response, or trackback from your own site.