AMETİST TAŞI AMETİST TAŞININ FAYDALARI

ametist-tasi-ve-faydalari

AMETİST TAŞI AMETİST  TAŞININ FAYDALARI

Ametist Nedir? Ametist Taşının Özellikleri: Doğada olan bu ender taş kuvars kristalinin menekşe halinde olan yada mor renkli olan bir türevidir. Geçmiş zamanlarda “mor yakut”  yahut “mor necef” isimleri ile de adlandırlılırmış.

Ametist (Amatis, Ametis, Mor Necef) Amethyst

ametist tasi AMETİST TAŞI AMETİST  TAŞININ FAYDALARI

Ametist Taşı

Taş                        : Ametist
Sertlik Derecesi : 7
Kimyasal Yapısı : SiO2
Özgül Ağırlığı     : 2,64 – 2,69
Burçlar                :Balık, Kova, Koç, Yay
Çakralar              : Alın, Taç
Temizleme          : Akan su / Güneş (30 Dakika)
Yükleme              : Yüklemek gerekmiyor.

Ametist Taşının Fiziksel Etkileri Ametistin Faydaları

Özellikle cilt hastalığı yaşayanlara önerilir ki oldukça başarılı etkileri vardır.
Kalp hastalıklarında, göz, migren,alerji, baş ağrısı gibi durumlarda kullanılabilir.
Beyin gücünü yükselttiği düşünülmektedir. Nedeni ise şu şekilde izah edilir. Bu taş egatif elektrik yükü taşıdığı için; bedende bulunan fazla elektrik yükünü toplamasından kaynaklanır.

Ametistin Metafiziksel Etkileri ve Ametist Taşı Psikolojik Faydası

Ametist taşı bulunduğu ortamdan olumsuz enerjileri temizleyip pozitif enerjiye dönüştürme özelliği ile bilinir. Odanın her hangi bir yerine koymanız yeterlidir.
Psikolik depresyonlara karşı faydalı bir taşdır.
Yapısı itibarıyla enerji dolu bir taş olan ametist insanlar üzerinde canlandırıcı etkisiyle öne çıkmaktadır. Bu taşı sürekli üzerinizde taşıyabilirsiniz ki etrafına yaydığı enerji durmadan size fayda sağlar ve olumsuzluklara karşı koruma sağlar. Özellikle size karşı düşman tavırlı insanlar olan yerlerde bulunduğunuz da ametisti üzerinizde bulundurmaya özen gösterin. Bu sayede sadece pozitif enerji alacağınıza kesinlikle inanabilirsiniz.
Doğal enerjisi huzur verir ve yaydığı enerji direk sinir sistemini olumlu yönde etkiler. Aşırı çalışma ve stres kaynaklı zihinsel yorgunluk çekenler de bu yorgunluğu alır.
Birey de iç huzur ortamı oluştururken karar verme yeteneğini de yükseltir.
Takıntılı kişileri yatıştırır. En güçlü enerjiye sahip amatist taşları koyu mor, çok açık renkli, özellikle de berrak olan  türleridir.
Uyuma güçlüğü çekenler; ametist taşını yatmadan biraz önce elinde tutsun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatsınlar. Uyku sorunlarınızın çözüleceği gibi aynı zaman da kâbus görmeyi de engelleyecektir.

You can leave a response, or trackback from your own site.