Zeytinliada Kaplıcası Erdek / Balıkesir

zeytinliada-kaplicasi-erdek-balikesir

Zeytinliada Kaplıcası Erdek / Balıkesir

zeytinli ada kaplicalari 300x224 Zeytinliada Kaplıcası Erdek / BalıkesirÜlkemiz kaplıcaları arasında olan bu güzide kaplıca Balıkesir ilinin Erdek İlçesi içinde bulunmaktadır. Su sıcaklığı 23 derecedir olup tuzlusu içmesi nedeniyle içerisinde 26354.118 mg/lt. mineral ve aynı zamanda düşük miktarda (ra 0.4) RADON GAZI bulunmaktadır. Bu ender bulunan özelliği ile Erdek Zeytinliada termal suyu halen halkın kullanımındadır.

zeytinliada kaplicasi Zeytinliada Kaplıcası Erdek / BalıkesirZeytinliada ılıcası hangi hastalıklara iyi gelir?
Zeytinliada ılıcasının faydaları tedavi edici özellikleri neler?

Bu şifalı kaplıcanın travmatik nedenler ile kaynaması gecikmiş kırıklara iyi geldiği ve aynı zamanda romatizmal hastalıklara, cilt hastalıklarına sa iyi geldi ve faydalı olduğu yaygın olarak bilinmektedir.

Yine iş kazaları yaralanmalarına, kadınların genital organlarındaki kronik iltihaplanmalar da, astım ve sinüzit tedavisinde şifa bulanlar bu rahatsızlıkların tedavisi için ziyaret edenler mevcuttur.

Bir diğer husus ise göz hastalıkları, sedef hastalığı tedavisi için de iyi gelmektedir. Çok tuzlu olan zeytinli ada ılıcası içmeceleri, içildiğinde müshil etkisi yapmakta ve bu sebepten ötürü mide barsak sistemi hastalılarından kronik gastrid ve kabızlık gibi rahatsızlıkların tedavisi açısında etkili bir kaplıcadır. Aynı zamanda karaciğer hastalıkları, böbrek ve idrar yolları iltihapları, şeker hastalığı ve safra kesesi taşları gibi yaşanan bir çok sorunun giderilmesi anlamında bu şifa kaynağı kullanılmakta, belirtilen hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

balikesir kaplicalari 300x225 Zeytinliada Kaplıcası Erdek / Balıkesir

zeytinliada kaplicasi erdek balikesir Zeytinliada Kaplıcası Erdek / Balıkesir

You can leave a response, or trackback from your own site.