YÜZ AĞRILARI

YÜZ AĞRILARI
Tanımı:
Genellikle yüzün bir yanında yada her iki yanında hissedilen yanak yada yanak üstünde oluşan ağrıdır.
Nedenleri: Yüze ifade sağlayan kasların spazmıdır.
Öneriler: Güneşli bir havada toplanmış papatya, sığırkuyruğu, civanperçemi ve kekik otu kısa bir müddet güneşte bırakılıp (taze-kuru arası bir hale gelene kadar) küçük bir yastığa (yanak boyutlarında) aynı oranda doldurulup ağrıyan yerin üzerine konur.

  1. Güneşli bir havada toplanmış kurtpençesi kısa bir müddet güneşte bırakılıp (taze-kuru arası bir hale gelene kadar) küçük bir yastığa (yanak boyutlarında) aynı oranda doldurulup ağrıyan yerin üzerine konur.
  2. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  3. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı sığırkuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  6. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.