ÜREMİ

ÜREMİ
Tanımı: Kanda çok fazla üre bulunması hali.
Nedenleri: Bu, bir böbrek yetmezliği işaretidir, çünkü üre, böbreklerin normalde kandan çektikleri başlıca artık maddelerdir. Üre azotlu besinlerin vücutta yanmasıyla oluşan, erimiş bir durumda idrarla dışarı atılan azotlu bir maddedir. Çeşitli vücut salgılarında ürenin bulunması, istenmeyen sonuçlar doğurur. Tükürükle salgılanan üre, ağızda kötü bir tada ve kötü bir soluk kokusuna yol açar, çünkü burada üre mikro-organizmalar tarafından amonyak a yıkılır. Mide sıvısıyla salgılandığında, yıkım ürünleri ülserleşmeye ve mide iç yüzünün kanamasına neden olur. Diğer üremi belirtileri, baş ağrısı, baş dönmesi, geçirilmeyen hıçkırık ve ağır şekillerinde de böbrek yetmezliği sonucu ortaya çıkan çırpınmalar ve komadır. Böbrek yetmezliğinin her şekli, üremiye neden olur. Bundan dolayı tedavi nedene yöneliktir. Uygun vakalarda, suni böbrek kullanılabilir. Kronik vakalardaysa, ömür boyu diyaliz gerekir.
Öneriler: Bir miktar ayı sarımsağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Günde üç öğün bir kahve fincanı suyun içine 10 damla damlatılarak kullanılır.

 1. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç lahana yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 2. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 3. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç enginar yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 4. Bir miktar ceviz içi dörde bölündükten sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Günde üç öğün bir kahve fincanı suyun içine beşer damla damlatılarak kullanılır.
 5. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç kiraz sapı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 6. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı sarı ballıbaba katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 7. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç mersin yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 8. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 9. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç kara hindiba katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 10. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çuha çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 11. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç ayrık otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 12. İnce kıyılmış yada havanda dövülerek toz haline getirilmiş birer çorba kaşığı mürver (genç filizleri), çuha çiçeği, birer tatlı kaşığı ısırgan otu yaprağı ve hindiba kökü iyice karıştırılıp harman edildikten sonra bir çay fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 13. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç altınbaş otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 14. Aynı oranda ince kıyılarak yada havanda dövülerek toz haline getirilmiş, çuha çiçeği, çıban otu, sarı ballıbaba, ısırgan otu ve aynısefa çiçeği iyice karıştırılıp harman edildikten sonra bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 15. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan yarım çay kaşığı ardıç tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 16. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç huş ağacı yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 17. Bir miktar kırlangıç otu yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir su bardağının içine beş damla damlatılıp gün içinde yudumlanarak kullanılır. Bitkinin zehirli olmasından ötürü doktor kontrolü ve tavsiyesi dahilinde kullanılması gerekmektedir.
You can leave a response, or trackback from your own site.