TÜMÖR

TÜMÖR
Tanımı: Herhangi bir şişliktir.
Nedenleri: Hücrelerin aşırı çoğalmasıyla dokularda oluşan ve büyüme eğilimi gösterebilen selim (iyi huylu), habis (kötü huylu) yada iltihaptan olabilir.
Öneriler:
Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kenevir tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.

 1. Bir litre suyun içine bir avuç ince rendelenmiş havuç katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 2. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan hindiba tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 3. Bir miktar mersin yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir.  Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 4. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kabak çekirdeği (etli kısmı) katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 5. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç pancar katılıp kaynatıldıktan sonra süzülüp pancara 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle iyice ezildikten sonra ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 6. Bir miktar su teresi yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 7. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan patlıcan tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır.   Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 8. Bir miktar aynı sefa çiçeği bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Sabah ve akşam söz konusu tümörlü bölgeye sürülerek kullanılır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 9. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı atkuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülrek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 10. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan keten tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır.   Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 11. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kuru tıbbi karakafes kökü katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır.   Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 12. Bir miktar maydanoz yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
You can leave a response, or trackback from your own site.