RAHİM KANAMASI

RAHİM KANAMASI
Tanımı: (Kanamalı Metropati) Rahim iç yüzünün kalınlaşması ve düzensiz kanamalarla belirlenen bir hastalıktır.
Nedenleri: Devamlı, karşıt etkisi bulunmayan bir östrojen çalışması vardır, çünkü yumurtalıklar yumurtayı atamazlar. Hipofizin bozuk çalışması, bazı vakalarda, psikolojik nedenler görülmekte, kimindeyse pelvis (leğen) enfeksiyonlarına rastlanmaktadır. 6-8 haftalık adet görememe durumunu izleyen, düzensiz kanama başlar. Bu kanama, adet kanaması gibi veya daha şiddetlidir.
Öneriler: bir miktar taze fesleğen yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir kahve fincanı suyun içine beş damla damlatılarak günde üç öğün içilir.

  1. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı atkuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  2. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı labada katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  3. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çobançantası katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
  4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış yarım çay kaşığı çavdarmahmuzu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp gün içinde aralıklarla küçük yudumlar halinde içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.