PROSTAT İLTİHABI

PROSTAT İLTİHABI

Tanımı: (Prostatit) Prostat bezinin enfeksiyonudur.

Nedenleri: Belirli bir nedeni bulunmaksızın oluşabileceği gibi belsoğukluğu, bir üretra iltihabı ve çeşitli mikro-organizmalar enfekte edebilir.

Öneriler: Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış küçük çiçekli yakı otu (orman yakı otu ile karıştırılmamalıdır) katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce birer çay fincanı içilmelidir. Bu kür iyileşinceye kadar devam ettirilir.

  1. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç selvi yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
  2. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç ayrık kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
  3. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç biberiye yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
  4. Yemek aralarında bol miktarda soğan ve sarımsak yenir.
    You can leave a response, or trackback from your own site.