PROSTAT BEZİ BÜYÜMESİ

PROSTAT BEZİ BÜYÜMESİ

Tanımı: Erkekte, idrar torbası boynuyla, üretra başlangıcını çevreleyen, yaklaşık olarak 3×2 ile5x4 boyutlarında, ikisi yanda, biri ortada olan bezin selim olarak büyümesidir.

Nedenleri: Bilinmemektedir, ancak genellikle, orta yaşın üstündeki erkeklerde görülmektedir. Belirtileri, idrar yapma başlangıcında zorluk, ince bir idrar akımı, idrarın damla damla gelmesi ve sık işemektir. Sonunda, üretra tamamen tıkanabilir ve hiç idrar gelmez.

Öneriler: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç ayı üzümü yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce yarımşar çay fincanı içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.

  1. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış küçük çiçekli yakı otu (orman yakı otu ile karıştırılmamalıdır) katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce birer çay fincanı içilmelidir. Bu kür iyileşinceye kadar devam ettirilir.
  2. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç mazı yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce yarımşar çay bardağı içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
  3. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış fındık yaprağı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce birer çay fincanı içilmelidir. Bu kür iyileşinceye kadar devam ettirilir.
  4. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç selvi yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce yarımşar çay bardağı içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
  5. Bir litre suyun içine küçük parçalara bölünmüş bir avuç at kestanesi katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  6. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı ardıç tohumu bir çay fincanı kaynar suyun içine katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
  7. Aynı oranda ince kıyılmış veya havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan, ısırgan otu, maydanoz kökü, mürver çiçeği ve huş ağacı yaprağı iyice karıştırılıp harman edildikten sonra bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve akşamları yatmadan önce içilmelidir. Bu kür iyileşene kadar devam ettirilir.
    You can leave a response, or trackback from your own site.