POLİP

POLİP

Tanımı: Mukoza ile kaplı boşluklarda gelişen, yumuşak, telsel, genellikle saplı ve armut biçiminde ur.

Nedenleri: Genellikle kronik enfeksiyon sonrası belirebilen burun ve burun sinüslerinin mukozasının büyümüş kıvrımlarıdır. Polipler, idrar torbası, kalınbağırsak, rahim gibi mukoza zarı bulunan bölgelerde oluşur. Bunlar genellikle kanadıkları zaman fark edilirler. Aşağıdaki öneriler burun polipleri içindir.

Öneriler: Bir miktar taze tere otu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir pamuk parçasının üzerine 2-3 damla damlatıldıktan sonra burun içindeki polipe sürülür.

  1. Bir miktar köpek üzümü yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir pamuk parçasının üzerine 2-3 damla damlatıldıktan sonra burun içindeki polipe sürülür.
  2. Bir miktar taze atkuyruğu yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir pamuk parçasının üzerine 2-3 damla damlatıldıktan sonra burun içindeki polipe sürülür.
    You can leave a response, or trackback from your own site.