MİDE AĞRISI

MİDE AĞRISI
Tanımı: Midenin ağrımasıdır.
Nedenleri: Çok çeşitli nedenlere bağlı olarak ağrıyabilir. Ancak biz burada; ani heyecanlanmanın, sinirsel gerginliklerin ve endişelerin vermiş olduğu, (ki bu ağrılar duygusallığın bir sonucu olarak mide salgılarıyla ilişkilidir) kişinin içinde bir kitlenin düştüğünü hissetmesine neden olan ağrılara, ve basit nedenlere bağlı olarak gelişen öneriler getireceğiz.
Öneriler: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı yabani karanfil çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 1. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda yudum yudum aç karnına kullanılır.
 2. Bir litre suyun içine iki avuç kızılcık meyvesi katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün aç karnına birer su bardağı içilir.
 3. Bir çay fincanı kaynar suyun içine  bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 4. Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılan yastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra süzülerek her öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
 5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı üzerlik tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 6. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 7. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı sarı şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük dozlarda kullanılması bitkinin zehirli olmasından ötürü sakıncalıdır.
 8. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ceviz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün yarımşar kahve fincanı içilir.
 9. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 10. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış mine çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün yarımşar kahve fincanı içilir.
 11. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 12. Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yarım kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra iyice karıştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup mide bölgesinin üzerine bağlanır.
 13. Bir litre suyun içine bir adet orta irilikte çam kozalağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 14. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı havlıcan katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 15. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.
 16. Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ebegümeci katılıp demlenmesi için oniki saat bekletildikten sonra süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ılıyana kadar bırakılıp ardından günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
 17. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 18. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 19. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.
 20. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kantaron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 21. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 22. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış beşparmak otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün yarımşar kahve fincanı içilir.
 23. Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra eldee dilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir.
 24. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı eğir kökü katılıp oniki saat bekletildikten sonra süzülerek her öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
 25. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslandişi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 26. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ayrık kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 27. Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ökse otu katılıp demlenmesi için oniki saat bekletildikten sonra süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ılıyana kadar bırakılıp ardından günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 28. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı gülhatmi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 29. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 30. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı keçisakalı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.