LOHUSA HUMMASI

LOHUSA HUMMASI
Tanımı: Doğum sonrası oluşan enfeksiyondur.
Nedenleri: Doğum haneye mikroplu bir yerden, ellerini yıkamayıp yardım etmeye gelenlerce hastalık bulaşır. Doğum esnasında kanayan yüzeyin ve doğum kanalındaki sıyrık ve ufak yırtıkların mikroplanmasından oluşan bu hastalığın görülmesi; ellerin yıkanması adet olalı ve antiseptikler kullanılmasından sonra çok seyrekleşmiştir. Bu duruma, günümüzde, genellikle doğum sonrası bakımının olmadığı hallerde yada iptidai yöntemlerle düşük yapma çabası sonrasında rastlanmaktadır.
Öneriler: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı sarı yonca katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslanpençesi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

You can leave a response, or trackback from your own site.