İŞEMEDE YANMA

İŞEMEDE YANMA
TANIMI: İdrara çıkma esnasınnda ağrılı yada ağrısız penisin uç kısmında oluşan ve yanma yanma hissini veren bir rahatsızlıktır.
NEDENLERİ: İdrar torbası iltihabı, bel soğukluğu, prostat iltihabı gibi üretra hastalıkları neden olur.
ÖNERİLER: Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  1. Her gün bir su bardağı peynir suyu içilmesi faydalı olacaktır.
  2. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı sarı ballıbaba katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  3. Bir çay fincanı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ebegümeci katılıp oniki saat beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
  4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı hatmi kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı karabaş otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.