İKTİDARSIZLIK

İKTİDARSIZLIK
TANIMI: (Empotans) Erkeğin cinsel birleşmede bulunamaması halidir. Organik veya psikolojik faktörlere dayanabilir, geçici veya devamlı olabilir.
NEDENLERİ: Ereksiyon olamaması, erbezlerini; tiroid bezini veya hipofizi ilgilendiren iç salgı fonksiyonu hastalıklarında görülebilir. Ender olarak, gergin sünnet derisi gibi yerel bozukluklar, merkezi sinir sistemi hastalıkları, tedavi edilmemiş şeker veya kronik alkolizm gibi genel hastalıklarda iktidarsızlık nedeni olabilir. Ancak genellikle vakaların çoğu psikolojik olup, suçluluk, endişe duygularından , genel yada özel olarak cinsel birleşmeden nefret etmekten, gizli kalmış eşcinsel eğilimlerden veya bilgisizlikten, kendine güvensizlikten doğmaktadır. Genellikle özel bir vakada başarısızlık ondan sonrakilerede beceriksiz olma korkusuna yol açıp durumun sürmesine neden olur. Hemen her erkek yaşamının bir döneminde iktidarsızlık gösterebilir. Psikolojik vakalarda endişe giderici tedavi uygulanmalıdır. Bazı ticari ve kimyasal afrodizyaklar hem yararsız hemde etkilerini üretrada yerel tahrişle gerçekleştirdiklerinden tehlikelidirler.
ÖNERİLER: Büyükçe bir havanın içine aynı oranda havuç tohumu, fındık ve bakla katılıp iyice dövülmesinden sonra akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir çorba kaşığı yutulur.
Küçük bir tencerenin içine aynı oranda süzme bal ile tuzsuz tereyağı katılıp kısık ateşte kaynatılır. Bu karışım bir su bardağı üzüm hoşafına bir çorba kaşığı oranında katılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer su bardağı içilir.

 1. Büyükçe bir havanın içinde dövülerek toz haline getirilmiş olan birer çorba kaşığı badem, fıstık, fındık, çamfıstığı, zencefil, hindistan cevizi iyice karıştırıldıktan sonra üzerine bir kilogram süzme bal katılıp macun haline getirildikten sonra günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çorba kaşığı yenir.
 2. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı semiz otu tohumu ile iki çorba kaşığı süzme bal karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.
 3. Büyükçe bir havanın içine aynı oranda, antep fıstığı, soya fasulyesi ve susam katılıp iyice dövülmesinden sonra günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çorba kaşığı yenir.
 4. Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir silme çorba kaşığı tere tohumu, şalgam tohumu, havuç tohumu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 5. Bir litre suyun içine ikişer adet greyfurt limonun kabuğu ince ince rendelendikten sonra bu karışım kaynamaya başlarken içine, elde kalan malzeme küçük küçük doğranıp iyice kaynatılır. Bu karışımdan bir su bardağına bir tatlı kaşığı oranında süzme bal katılarak günde üç öğün aç karnına birer su bardağı içilir.
 6. Büyükçe bir havanın içine birer çorba kaşığı karanfil, zencefil, karabiber katılıp iyice dövülerek toz haline getirildikten sonra bir su bardağı süzme bal katılarak macun haline getirilip, günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer yemek kaşığı alınır.
 7. Büyükçe bir havanın içine aynı oranda, antep fıstığı, fındık, kuru üzüm ve toz şeker katılıp iyice dövülmesinden sonra günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere ikişer silme yemek kaşığı yenir.
 8. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı kereviz tohumu ile iki çorba kaşığı süzme bal karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.
 9. Bir litre ayva kompostosuna iki tatlı kaşığı anason katılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer su bardağı içilir.
 10. Sabah ve akşamları birer bardak bol tarçınlı salep içilir.
 11. Bir miktar kuru incir ve süzme bal beraberce dövülerek macun yapılır ve akşamları yatmadan evvel bir yemek kaşığı yenir.
 12. Havanda dövülerek toz haline getirilen birer tatlı kaşığı rezene ve süzme bal karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 13. Bir miktar renlenmiş hindistan cevizi ve süzme bal beraberce dövülerek macun yapılır ve akşamları yatmadan evvel bir yemek kaşığı yenir.
 14. Havanda dövülerek ezilmiş olan aynı orandan ceviz ve toz şeker günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çorba kaşığı yenir.
 15. Bir litre suyun içine 250 gram ahlat kurusu, bir çorba kaşığı toz şeker ve üç çorba kaşığı zeytinyağı katılıp su buharlaşıncaya kadar karıltırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere ikişer silme yemek kaşığı yenir.
 16. Bir litre suyun içine 100 gram kadar soğan kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek akşamları yatmadan bir saar kadar önce bir bardak içilir.
 17. Bir litre sütün içine iki çorba kaşığı filiskin tohumu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer su bardağı içilir.
 18. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı acı bakla tohumu, bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 19. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 20. Birer yemek kaşığı darıfülfül, zencefil ve iki yemek kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra akşamları yatmadan bir saat kadar evvel yenir.
 21. Bir havanın içine bir avuç badem içi ve bir tatlı kaşığı karanfil katılıp iyice dövüldükten sonra bir çay bardağı süzme bal ilave edilip günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.
 22. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı su teresi tohumu, bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 23. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı şalgam tohumu birer kahve fincanı süzme bal ve gülsuyu iyice karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.
 24. Bir litre suyun içine 100 gram kadar zencefil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir bardak içilir.
 25. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay bardağı fındık, bir tatlı kaşığı tarçın ve bir çay bardağı süzme bal iyice karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çorba kaşığı yenir.
 26. Bir havanın içine bir çay kaşığı kereviz tohumu, bir çay kaşığı çam fıstığı ve yarım çay kaşığı terementi katılıp iyice dövüldükten sonra içine bir çorba kaşığı süzme bal ilave edilip macun haline getirilerek akşamları yatmadan bir saat kadar evvel yenir.
 27. Büyülçe bir havanın içine ikişer çorba kaşığı karanfil, havlıcan, tarçın ve bir silme yemek kaşığı anber katılıp iyice dövüldükten sonra içine yarım su bardağı süzme bal katılarak karıştırıldıktan sonra günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çorba kaşığı yenir.
 28. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı susam tohumu, bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat önce yenir.
 29. Bir adet çiğ yumurta sarısına bir çay kaşığı tarçın tozu dökülüp içilir.
 30. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan birer çorba kaşığı acıbadem, katoron çiçeği ve bir su bardağı süzme bal ile karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.
 31. Bir litre suyun içine bir yemek kaşığı ada çayı, bir tatlı kaşığı karanfil katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yatmadan bir saat kadar önce arzuya göre süzme bal ile tatlandırılarak bir çay fincanı içilir.
 32. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan birçorba kaşığı turp tohumu ile yarım çay bardağı süzme bal karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yenir.
 33. Bir kahve fincanı gülsuyu ile birer tatlı kaşığı misk ve tarçın karıştırılıp cinsel ilişkiden yarım saat kadar önce penise sürülür.
 34. Bir litre suyun içine 100 gram kadar havlıcan kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir bardak içilir.
 35. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir kahve fincanı çörek otu tohumu, iki kahfe fincanı süzme bal ile karıştırılıp günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çorba kaşığı yenir.
 36. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı kadar ısırgan tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp yarısı akşam yemeğinden önce diğer yarısı ise yatmadan bir saat kadar önce kullanılır.
 37. Bir litre suyun içine 100 gram kadar kereviz kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir bardak içilir.
 38. Bir litre suyun içine dört diş minik minik kıyılmış sarımsak bir tatlı kaşığı soğan ve bir yemek kaşığı nane katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yatmadan bir saat kadar önce bir çay fincanı içilir.
 39. Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş iki çorba kaşığı havlıcan, bir tatlı kaşığı toz zencefil katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün arzuya göre süzme bal ile tatlandırılarak birer su bardağı içilir.
 40. Yatmadan bir saat kadar önce bir kesme şekerin üstüne 1-2 damla nane esansı damlatılıp yenilir.
 41. Akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir çay fincanı sıcak suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
 42. Akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
 43. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı mahlep tohumu, bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 44. Akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp bir çay kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.
 45. Bir çay fincanı sıcak suyun içine bir çay kaşığı kuş dili katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek içilir. Günde iki defa (akşam yemeğinden ve yatmadan bir saat kadar önce) taze hazırlanarak kullanılır.
 46. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı boy otu tohumu bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 47. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı lahana tohumu bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 48. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı kuşgözü bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 49. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı boncuk otu bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 50. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı salep tohumu bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 51. Bir litre suyun içine 100 gram kadar enginar kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek akşamları yatmadan bir saat kadar önce bir bardak içilir.
 52. Havanda dövülerek toz haline getirilen bir tatlı kaşığı keten tohumu yarım çay kaşığı toz karabiber bir tatlı kaşığı süzme bal ile karıştırılıp akşamları yatmadan bir saat kadar önce yenir.
 53. Ayrıca tarçın, nane, soğan, çam fıstığı, karanfil, keçiboynuzu, pırasa, taze roka, kereviz, enginar gibi sebzeler faydalıdır.
You can leave a response, or trackback from your own site.