İDRAR TORBASI İLTİHABI

İDRAR TORBASI İLTİHABI
TANIMI: (Sistit) İdrar torbası iltihabıdır.
NEDENLERİ: İdrar torbasını enfekte eden organizmalar neden olmaktadır. Tekrarlayan sistit nöbetleri, taş erkekte prostat büyümesi yada tümörle ilgilidir. İşerken ve diğer zamanlarda karın alt bölgesinde ağrı duymak, sık işemek, sürekli idrar yapma duyusunun varlığıdır. İdrar torbasını tahriş ettiğinden kesinlikle alkol içilmemelidir. İdrar sisteminin herhangi bir bölgesinin entekisyonu tüm sistemi etkileyeceğinden ötürü mutlaka uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.
ÖNERİLER: Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı çoban çantası katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.
Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı küçük çiçekli yakı otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

 1. Bir litre suyun içine bir avuç ergeç sakalı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanına bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.
 2. Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış köksaptan bir çorba kaşığı ayrık kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 3. Bir litre suyun içine bir avuç semiz otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 4. Bir çay fincanı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ebegümeci katılıp oniki saat beklendikten sonra süzülerek günde iki kez süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış tilkikuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 6. Akşamları yatmadan önce bir çorba kaşığı salatalık çekirdeği iyice ezildikten sonra bir çay kaşığı toz kahve katılıp karıştırılarak yenilir.
 7. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kırlangıç otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 8. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı hünnap katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 9. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya çiçeği ve yarım çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 10. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı andız otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 11. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kurtpençesi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek sabah kahvaltılarından yarım saat önce içilir.
 12. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı gliserin katılıp karıştırıldıktan sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 13. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 14. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kantoron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 15. Bir litre suyun içine bir avuç mersin yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 16. İki su bardağı soğuk suyun içine iki silme yemek kaşığı ayı üzümü katılıp oniki saat bekletildikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir. Doktor kontürolünde kullanılması faydalı olur.
 17. Bir su bardağı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir tatlı kaşığı kenevir tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekletildikten sonra ikiye bölünüp yarısı sabah kahvaltıısından yarım saat önce diğer yarısı ise gece yatmadan önce bir defa içilir.
 18. Bir litre suyun içine yarım su bardağı arpa katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 19. Bir litre suyun içine bir avuç karahindiba katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.