İDRAR SÖKTÜRÜCÜ

İDRAR SÖKTÜRÜCÜ
TANIMI: İdrara çıkma duyusu ile birlikte mesane aşırı dolduğu halde işeme esnasında tazyik olmaması, idrara çıkmada düzensizlik yaşamak veya geçici bir süre hiç yapamamak .
NEDENLERİ: Omiriliğin herhangi bir bölümünün yada at kuyruğu sinirlerinin ani zedelenmesi, akut, prostatit, rahim tümörleri, arkaya yatık gebelik, aşırı alkol tüketimi, üretrada görülen bir daralma bel soğukluğu gibi nedenler sıralanabilir.
ÖNERİLER: Bir litre suyun içine yarım su bardağı arpa katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 1. Bir litre suyun içine dört çorba kaşığı funda çiçeği katılıp kaynatılıp süzlülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.
 2. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havand adövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı ardıç tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 3. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış öküzgözü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kimyon katılıp demlenmasi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir tutam mısır püskülü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 6. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 7. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 8. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir tutam yulaf püskülü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 9. Yarım litre suyun içine iki tutam ince kıyılmış dut yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 10. Bir litre suyun içine bir avuç karahindiba katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 11. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç muşmula katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp süzme bal ile tatlandırılarak günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
 12. İki su bardağı soğuk suyun içine iki silme yemek kaşığı ayı üzümü katılıp oniki saat beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir. Doktor kontrolünde kullanılması faydalı olur.
 13. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı dul avrat otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla içilir.
 14. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı raziyane tohuum katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 15. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kuzukulağı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılerından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 16. Bir litre suyun içine bir avuç küçük küçük parçalanmış kereviz ve iki çorba kaşığı papatya çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 17. Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış köksaptan bir çorba kaşığı ayrık kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.
 18. Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı çoban çantası katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.
 19. Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı bakla çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.
 20. Bir litre suyun içine bir avuç ergeç sakalı katılıp kynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanına bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.
 21. Bir litre suyun içine bir avuç mürver ağacı (taze dal kabukları) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çorba kaşığı içilir.
 22. Bir litre suyun içine bir avuç kiraz sapı ve bir çay bardağı arpa katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
 23. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç maydanoz katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
 24. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış tilkikuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 25. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havnda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı dişbudak tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 26. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış kuru elme kabuğu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 27. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı havlıcan katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 28. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı mercanköşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 29. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı karanfil katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 30. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı kuşkonmaz tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
 31. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış patlıcan katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
 32. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ıspanak katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
 33. Bir litre suyun içine dört çorba kaşığı menekşe çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarında yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.