İDRAR KAÇIRMA

İDRAR KAÇIRMA
TANIMI: (Anüri) Vücutta idrar yapılamaması halidir.
NEDENLERİ: Bu duruma, böbreklerin iş görememesi, böbrek atardamarlarındaki kan basıncının düşük olması , veya idrar yollarının tıkanması neden olabilir. Taş ve diğer engeller derhal tedavi edilmeli aksi takdirde tedavi edilemeyen anüri hastaları yaşayamazlar. Dolayısıyla mutlaka uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.
ÖNERİLER: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç ceviz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp süzme bal ile tatlandırılarak günde üç öğün birer çay bardağı içilir.

  1. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış kuru elma kabuğu atılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
  2. birer çay bardağı toz şeker ve tuzsuz tereyağı kısık ateşte karıştırılarak ısıtılıp akşamları yatmadan önce içilir.
  3. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç katır tırnağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp süzme bal ile tatlandırılarak günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
  4. Bir litre suyun içine bir avuç kiraz sapı ve bir çay bardağı arpa katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
  5. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç muşmula katılıp kaynatılmasının ardından süzülüp süzme bal ile tatlandırılarak günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
  6. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç maydanoz katılıp kaynatılmasının ardındansüzülüp günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
  7. Bir litre suyun içine ince kıyılmış altı adet kuru incir katılıp kaynatılmasının ardındansüzülüp günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
  8. Bir su bardağı kaynar suyun içine ince kıyılmış köksaptan bir çorba kaşığı ayrık kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
  9. İki su bardağı soğuk suyun içine iki silme yemek kaşığı ayı üzümü katılıp oniki saat beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir. Doktor kontrolünde kullanılması faydalı olur.
  10. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.