FELÇ

FELÇ
TANIMI: Kas yada sinirlerin bozuklıuğuna bağlı olarak kas gücüyle hareket etme yeteneğinin (duyu kaybı) tamamen vaya kısmen, geçici vaya kalıcı kaybıdır.
NEDENLERİ: Sinir sisteminin bir nedenden ötürü zedelenmesi sonucu oluşur.
ÖNERİLER: Bir litrelik şişenin boğazaına kadar güneşli havada toplanmış papatya çiçeği gevşekçe doldurulup şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katılarak ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra iki hafta boyunca güneş görebileceği bir yerde bekletilip, gerektiğinde çalkalanarak felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır. Bu işlemi hergün tekrarlamak gerekmektedir.

 1. Yarım litrelik şişenin boğazına karabiber doldurulup şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katılarak, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra iki hafta boyunca güneş görebileceği bir yerde bekletilip gerektiğinde çalkalanarak felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır. Bu işlemihergün tekrarlamak gerekmektedir.
 2. Bir çorba kaşığı rendelenmiş hindistan cevizi ile üç çorba kaşığı süzme bal karıştırılıp sabah kahvaltısından yarım saat önce yenir.
 3. İki litrelik şişenin boğazına kadar 10-15 adet yer solucanı (otluk yerlerde veyayaz yağmurları sonrasında her yerde bulanabilir) birer kahve fincanı toz havlıcan ve toz zencefil gevşekçe doldurulup şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katılarak ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra iki hafta boyunca güneş görebileceği bir yerde bekletilip, gerektiğinde çalkalanarak felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır.Bu işlemi hergün tekrarlamak gerekmektedir.
 4. Bir litre suyun içine bir avuç hindiba katılıp kaynatılmasının ardından süzülür. Bu kaynar sudan bir çay fincanının içine birer çay kaşığı ravend ve tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
 5. Yarım litre saf zeytinyağının içine birer kahve fincanı çörek otuve paptya çiçeği katılıp kaynatıldıktan sonra felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır. Bu işlemi her gün ve karışımın bulunduğu kabı sıcak suyun içine koyup ılıtılmasından sonra tekrarlamak gerekmektedir.
 6. Bir çay fincanı suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp günde üç öğün aç karnına içilir.
 7. Yarım litre saf zeytinyağının içine bir kahve fincanı toz karabiber katılıp kaynatıldıktan  ve ılıtılmasından sonra tekrarlamak gerekmektedir.
 8. bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı karabaş otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde üç öğün aç karnına içilir.
 9. Yarım litre saf zeytinyağının içine bir kahfe fincanı ince kıyılmış mersin yaprağı katılıp kaynatıldıktan ve ılımasından sonra felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır. Bu işlemi hergün ve karışımın bulunduğu kabı sıcak suyun içine koyup ılıtılmasından sonra tekrarlamak gerekmektedir.
 10. Yarım litrelik şişenin boğazına yasemin çiçeği doldurulup şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katılarak, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra iki hafta boyunca güneş görebileceği bir yerde bekletilip, gerektiğinde çalkalanarak felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır. Bu işlemi hergün tekrarlamak gerekmektedir.
 11. Bir miktar acı hıyar mikserle ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır. Bu işlemi hergün ve karışımın bulunduğu kabı sıcak suyun içine koyup ılıtılmasından sonra tekrarlamak gerekmektedir.
 12. Yarım litrelik şişenin boğazına kadar biberiye doldurup şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katılarak ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra iki hafta boyunca güneş görebileceği bir yerde bekletilip gerektiğinde çalkalanarak felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır.  Bu işlemi hergün tekrarlamak gerekmektedir.
 13. Yarım litre saf zeytinyağının içine birer kahfe fincanı toz tarçın ve toz karabiber katılıp kaynatıldıktan ve ılımasından sonra  felçli organa masaj yapılmak suretiyle kullanılır.   Bu işlemi hergün ve karışımın bulunduğu kabı sıcak suyun içine koyup ılıtılmasından sonra tekrarlamak gerekmektedir.
 14. Bir litre suyun içine yarım su bardağı oğul otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek felçli organ ovulmak suretiyle kullanılır.  Bu işlemi hergün tekrarlamak gerekmektedir.
 15. Yarım litrelik şişenin boğazına mercanköşk doldurulup şişenin ağzına kadar saf zeytinyağı katılarak ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra iki hafta boyunca güneş görebileceği bir yerde bekletilip gerektiğinde çalkalanarak felçli organa masaj yapmak suretiyle kullanılır.  Bu işlemi hergün tekrarlamak gerekmektedir.
 16. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış su teresi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.