EL VE AYAK TİTREMESİ

EL VE AYAK TİTREMESİ
TANIMI: (Tremor) el ve ayaklarınistem dışı ince titreme göstermesidir.
NEDENLERİ: Hastalık, histeri, yada alkolizm olabilir. bazı vakalarda ise kişi bir şeyi almak için uzandığındada görelebilir. Bazende yalnız dinlenme halinde görülüp hareketle kaybolur. Parkinson hastalığından oluşan titreme ise çok ayrı bir vakadır.
ÖNERİLER: Hergün yemek aralarında ikişer diş sarımsak yemek faydalı olacaktır.

  1. Bir fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı misk otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  2. Bir litre suyun içine birer silme yemek kaşığı hünnap kişniş ve havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan yine birer silme yemek kaşığı armut tohumu, hindiba tohumu ve bir tatlı kaşığı anason katılıp su 1/4 oranına düşene kadar kaynatılmasının ardından gün içinde aralıklarla tüketilir.
  3. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı merzengüş çiçeği katılıp demlenmesi içinkısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış menekşe kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp yarım çay kaşığı sirke ilavesiyle günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  6. Bir çay fincanı kaynar suyun içine yarım çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  7. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı turunç çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  8. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış hatmi kökü katılıp demlenmesi içinkısa bir süre beklendikten sonra süzülüp pekmez veya süzme bal ilavesiyle  günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  9. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış mersin yaprağı  katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
  10. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı karabaş otu katılıp demlenmesi içinkısa bir süre beklendikten sonra süzülüp pekmez veya süzme bal ilavesiyle  günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.