EL VE AYAK ŞİŞMESİ

EL VE AYAK ŞİŞMESİ
TANIMI: Çeşitli nedenlere bağlı olarak (bazı allerji durumlarında, yerel kan dolaşımına engel bulunan hallerde, kalp, böbrek, karaciğer hastalıklarında kronik alkolizm gibi) ortaya çıkabilir.
NEDENLERİ: Biz burada dokularda su toplanmasına neden olan rahatsızlıklara öneriler getireceğiz. Uzun süre söz konusu uzuvların ağır işlerde çalışması, el sanatlarıyla ilgilenmek, aşırı sıcaklar, sürekli ayakta durmak, yaşlılık gibi nedenlerden dolayı oluşabilir.
ÖNERİLER: Beş litre suyun içine iki avuç dolusu pelin katılıp kaynatılmasını ardından yirmi dakika boyunca şiş olan ellere ve ayaklara banyo yaptırılır.

  1. Beş litre suyun içine iki avuç dolusu öksürük otu yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından yirmi dakika boyunca şiş olan ellere ve ayaklara banyo yaptırılır.
  2. Beş litre suyun içine birer kahve fincanı atkuyruğu, biberiye, ardıç meyvesi yabani mürver ve yavşan otu katılıp kaynatılmasının ardından yirmi dakika boyunca şiş olan ellere ve ayaklara banyo yaptırılır.
  3. Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  4. Beş litre soğuk suyun içine iki avuç dolusu ebegümeci katılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılıp yirmi dakika boyunca şiş olan ellere ve ayaklara banyo yaptırılır. banyo suyu yeniden ısıtılarak iki kere daha kullanılabilir.
  5. Beş litre suyun içine iki avuç dolusu sarısumak yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından yirmi dakika boyunca şiş olan ellere ve ayaklara banyo yaptırılır. Banyo suyu yeniden ısıtılarak iki kere daaha kullanılabilir.
  6. Beş litre suyun içine iki avuç dolusu mürver yaprağı ve bir su bardağı sofra tuzu katılıp kaynatılmasının ardından yirmi dakika boyunca şiş olan ellere ve ayaklara banyo yaptırılır.
  7. Bir çorba kaşığı süzme bal ile bir tatlı kaşığı toz karabiber karıştırılıp üçe bölündükten sonra yemeklerden yarım saat önce yutulur.
You can leave a response, or trackback from your own site.