BÖBREK TAŞI SANCILARI

BÖBREK TAŞI SANCILARI
Tanımı: Karın arka duvarında bel kemiğinin her iki yanında bulunan böbreklere giren ani bıçak gibi veya sürekli ağrılardır. Bu ağrılar tek böbrekte de oluşabilir.
Nedenleri: Böbreklerdeki ağrılar çeşitli nedenlere bağlı bulunabilirler, zaten bu ağrılara Böbrek Ağrıları bölümünde öneriler getirdik. Ancak böbreklerde oluşan ağrının kesin tanısı böbreklerde taş bulunmasından ötürü ise aşağıdaki öneriler faydalı olacaktır.
Öneriler: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış iki çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir beklendikten sonra süzülüp içilir. Günde 3 kere tekrarlanır.

 1. Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılan yastığı katılıp bir gece dinlendirildikten sonra uzun aralıklarla bir gün içinde tüketilir. Zehirli olmasından ötürü sakıncalı olup doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilir.
 2. Yarım litre ılık suyun içine ince kıyılmış iki iri baş kuru soğan katılıp sekiz saat bekletildikten sonra süzülüp günde üç öğün aç karnına birer kahve fincanı içilir.
 3. Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kekik katılıp kaynatılan su yarıya ininceye kadar beklenip süzülmesinin ardından günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere içilir.
 4. Birbuçuk litre suyun içine ikişer çorba kaşığı muşmula çekirdeği ve bakla kurusu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.
 5. Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı böğürtlen kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 6. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı enginar yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları kahvaltıdan çnce bir su bardağı içilir.
 7. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı düşbudak yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları kahvaltıdan önce bir su bardağı içilir.
 8. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı söğüt yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.
 9. *Bir miktar suyun içinde pırasa kaynatılıp günde bir bardak suyu soğuk olarak içilir.
 10. Bir litre suyun içine bir kahve fincanı bakla çiçeği ve iki tutam mısır püskülü katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları kahvaltıdan önce bir su bardağı içilir.
 11. Bir litre suyun içine ince kıyılmış yarım kahve fincanı patlıcan yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.