ADET KANAMASI ÇOKLUĞU

ADET KANAMASI ÇOKLUĞU
Tanımı:(Menoraji) Adet dönemlerinde normalde 7 ila 70 gram arası olamsı gereken kanamanın bu miktarın çok daha üstünde olması anlamına gelir. Bu durum kansızlığa yol açabilecek kadar da şiddetli olabilir.
Nedenleri: Genellikle miyom gibi yerel bozukluklara bağlı bulunup, bazen yüksek kan basıncı gibi sistematik nedenide buunabilir. Bu durum tehlike arz etmesinden ötürü bir kadın hastalıkları uzmanına görünmek faydalı olacaktır.
Öneriler: Adet görmeden kısa bir süre evvel; aralıklarla günde üç kez bir çay kaşığı civan perçemi bir çay fincanı kaynar suyun içine atılarak kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra süzülerek içilir.

  1. Adet görmeden kısa bir süre evvel; aralıklarla günde üç kez bir çay kaşığı çoban çantası bir çay fincanı kaynar suyun içine atılarak kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra süzülerek içilir.
  2. Adet görmeden kısa bir süre evvel; üç tatlı kaşığı ince kıyılmış çoban çantası bir litre soğuk suyla karıştırılıp 8 saat beklendikten sonra süzülerek kullanılır.
  3. Adet görmeden kısa bir süre evvel; tümü toz veya ince kıyılmış hale getirilerek, 25 gr. öküzgözü çiçeği, 50 gr. kedi otu, 25 gr. ada çayı iyice harmanlandıktan sonra sabahları aç karnına, bir fincan kaynar suyun içine atılarak kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra süzülerek içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.