ADET KANAMASI AZLIĞI

ADET KANAMASI AZLIĞI
Tanımı: Adet kanaması azlığı normalde 7 ila 70 gram arası olması gereken adet kanamasının bu miktarların daha altına düşmesi hatta ilk günden sonra hiç gelmemesi anlamına gelir.
Nedenleri: Vücutta aşırı derecede su tutulması, ruhsal ve hormonal dengenin bozulması, kansızlık (anemi), rahimi adet dönemine hazırlayan evrelerin onarım ve gelişim eksikliği olabilir. Ancak bir kadın hastalıkları uzmanı daha iyi bir tanı koyabilecektir.
Öneriler: Adet görmeden kısa bir süre evvel; havanda dövülerek toz haline getirilmiş bir tatlı kaşığı kök boyası kökü, yine dövülerek toz haline getirilmiş silme bir tatlı kaşığı hind hıyarı kabuğu, silme bir tatlı kaşığı kafuru ve 1 gr. hind çörek otu 1,5 litre su ile birlikte kaynatılıp süzüldükten sonra günde bir çay fincanı içilir.

  1. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir litre suyun içine bir çorba kaşığı ince kıyılmış söğüt kabuğu katılarak kaynatılıp süzüldükten sonra günde bir çay fincanı içilir.
  2. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı ada çayı konulup demini alması beklendikten sonra süzülerek yemeklerden önce içilir.
  3. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı fesleğen konulup demini alması beklendikten sonra süzülerek yemeklerden önce içilir.
  4. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı rezene konulup demini alması beklendikten sonra süzülerek yemeklerden önce içilir.
  5. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı kekik konulup demini alması beklendikten sonra süzülerek yemeklerden önce içilir.
  6. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir çay fincanı kaynar suyun içine, bir çay kaşığı kimyon konulup demini alması beklendikten sonra süzülerek yemeklerden önce içilir.
  7. Adet görmeden kısa bir süre evvel; bir çay fincanı kaynar suyun içine, yarım çay kaşığı pelin otu konulup demini alması beklendikten sonra süzülüp üçe bölünerek yemeklerden önce içilir.
You can leave a response, or trackback from your own site.