Archive for Ocak, 2012

ZİRKON TAŞI | ZİRKON TAŞININ FAYDALARI

ZİRKON TAŞI VE ZİRKON TAŞININ FAYDALARI

zirkon ZİRKON TAŞI | ZİRKON TAŞININ FAYDALARI

Zirkon

Taş                              : Zirkon
Sertlik                        : 7,5
Kimyasal Yapı          : ZrSiO4
Özgül Ağırlık            : 3,90 – 4,71
Burçlar                      : Oğlak, Kova
Çakralar                   :
Temizleme               :
Yükleme                  :

Zircon, Zirkon Nedir? Doğal rengi kahverengidir. Kullanılabilir hale getirmek için genelde ısıtılarak şeffaf yada rensiz hale getirilir.

Zirkon Taşının Fiziksel Etkisi Zirkonun Fiziksel Etkileri Faydaları
Uyuma güçlüğü çekenler için oldukça faydalıdır.Uyumayı kolaylaştırır.
Zihin berraklığı vererek zihni güçlendirir.
Sindirim sisteminde etkilidir. İnce bağırsak ve kalın bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olup faydalıdır.

Zirkon Taşı Metafiziksel Özellikleri Ve Zirkonun Psikolojik Etkileri Faydası

Duygusal düzensizlikleri ve duygu bütünlüğünde dengeyi sağlar.

Zirkon aynı zamanda sentetik olarak da üretilmektedir. Hakiki zirkon taşı ile sentetik olanları bir birinden ayıran en önemli özellik sentetik zirkonların, hakiki taşlara göre fazlası ile berrak olan iç yapılarıdır.

ZÜMRÜT TAŞI ZÜMRÜT TAŞININ FAYDALARI

zumrut-tasinin-faydalari

 

ZÜMRÜT TAŞI ZÜMRÜT TAŞININ FAYDALARI

zumrut tasi 300x257 ZÜMRÜT TAŞI ZÜMRÜT TAŞININ FAYDALARI

Zümrüt Taşı

 

 

 

 

 

Taş  İsmi                : Zümrüt
Sertlik Derecesi   : 8
Kimyasal Yapısı   : Be3(Al,Cr)2Si6O18
Özgül Ağırlığı        : 2,67 – 2,78
Burçlar                   : İkizler, Yengeç, Aslan, Boğa
Çakralar                : Kalp, Alın, Güneş Sinirağı
Temizleme            :Güneş – Akan su  (1 saat)

 

Zümrüt Taşı Nedir? İnanılmaz güzellikte farklı bir tonda yeşil renge sahip olan zümrüt, gözalıcı güzellikte bir taş türü olup en kıymetli taşlardan biridir.

 

Zümrüt Taşının Fiziksel Etkisi Zümrütün Fiziksel Etkileri Faydaları
Zümrüt taşının fiziksel etkileri açısından en belirgin özelliği bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. Aynı zamanda Sinir ve sinir sistemi, kalp güçlenmesi, kalbi, böbrekleri ve ciğerleri kuvvetlendirici etkiye sahiptir.

 

Zümrüt Taşı Metafiziksel Özellikleri Ve Zümrütün Psikolojik Etkileri Faydası

Yaşam enerjinizi pozitif anlamda tetikler ve yaşama sevincini artırır. Kişiye sevgi duygusu vererek dışa dönük pozitif duyguları yoğunlaştırır.

En belirgin özelliklerinden biri de aile bağlarını güçlendirmesidir. Duygusal bağımız olan kişilerle duygu yoğunluğumuzu artırır. Arkadaşlık ve evlilik bağlarını güçlendirir.

Başarı hissini körükler ve başarıya olan doyum duygularını belirgin hale getirir. Öz güven artırımı gerçekleştirerek yetersizlik duygusundan kurtarır aynı zamanda bireyde yaşama karşı duyulan muhabbbeti artırır. Minnet duygusunu güçlendirir.

Diğer tüm şifalı taşlar ile bilgi edinmek isterseniz, şifalı taşlar kategorisini ziyaret edebilir yada site içi arama butonunu kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

UYKU HASTALIĞI

UYKU HASTALIĞI
Tanımı: Aslında tropikal bir hastalık (trypanosomiasis) olup, çeçe sinekleri yayar.
Nedenleri: Ancak bizim burada sözünü edeceğimiz hastalık türü bu olmayıp, genellikle, nedensiz ve tembellikten, uyuşukluktan ötürü kişinin bu durumu alışkanlık haline getirmesidir.
Öneriler: Aynı oranda (havanda dövülerek yada ince kıyılarak) kuşdili, ada çayı, ıhlamur, yavşan otu ve kızıl yaprak bir araya getirildikten sonra iyice karıştırılıp harman edilir ve bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün ikişer çorba kaşığı içilir.

 1. Bir su bardağı kaynar suyun içine bir çay kaşığı dul avrat kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra gün içinde uzun aralıklarla yudumlanarak içilir.
 2. Bir su bardağı kaynar suyun içine bir çay kaşığı yabani mercan köşk katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra gün içinde uzun aralıklarla yudumlanarak içilir.
 3. Gün içinde aralıklarla çay vb. gibi sıcak içecekler içilebilir.

UYKUDA BOŞALMA

UYKUDA BOŞALMA
Tanımı:
Geceleri uyku esnasında meni kesesinin dışarı boşalmasıdır.
Nedenleri: Genellikle cinsel libidonun fazlalığı, görülen erotik rüyalar ve uzun süreli cinsel aktivitede bulunmamak. Bir başka nedeni ise tamamen sosyal ilişkilerde cinselliği baskı altında tutmaktır.
Öneriler: Akşamları yatmadan yarım saat kadar evvel bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.

 1. Akşamları yatmadan yarım saat kadar evvel bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı acı pelin katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
 2. Akşamları yatmadan yarım saat kadar evvel bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.

UNUTKANLIK

UNUTKANLIK
Tanımı: Beyin en karmaşık bir bilgisayarla kıyaslanmayacak kadar üstündür. Sürekli değişen yüzlerce ayrı olayı, hedefi aynı anda denetleyebilir. Anılar, notlar beynin belirli bölgelerinde bir teyp gibi kaydedilip saklanır
Nedenleri: Unutkanlık beynin aşırı yorulmasına, çok daha önemli sorunların öncelik taşımasına, kişinin ruhsal yapısına yada unutmaması gereken şeye yeteri kadar önem vermemesinden kaynaklanır. Bu gibi durumlar hiçbir hastalığa bağlı bulunmadan gelişen olaylardır ve aşağıdaki öneriler de bu gibi durumlar içindir.
Öneriler:
Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşamları uykudan önce içilir. Gerekirse günde üç öğün birer çay fincanı dozunda da kullanılabilir.

 1. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşamları uykudan önce içilir.
 2. Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış kaşık otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çorba kaşığı içilir.
 3. İnce kıyılarak yada havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir silme yemek kaşığı karabaş otu (çiçeği) birer silme tatlı kaşığı tarçın, biberiye, karabiber, çörek otu, mesteki, sarısabır, günlük ve çam fıstığı iyice karıştırılıp harman edildikten sonra bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı üzerlik tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek akşamları uykudan önce içilir.

TÜMÖR

TÜMÖR
Tanımı: Herhangi bir şişliktir.
Nedenleri: Hücrelerin aşırı çoğalmasıyla dokularda oluşan ve büyüme eğilimi gösterebilen selim (iyi huylu), habis (kötü huylu) yada iltihaptan olabilir.
Öneriler:
Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kenevir tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.

 1. Bir litre suyun içine bir avuç ince rendelenmiş havuç katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 2. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan hindiba tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 3. Bir miktar mersin yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir.  Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 4. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kabak çekirdeği (etli kısmı) katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 5. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç pancar katılıp kaynatıldıktan sonra süzülüp pancara 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle iyice ezildikten sonra ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 6. Bir miktar su teresi yıkanıp temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 7. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan patlıcan tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır.   Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 8. Bir miktar aynı sefa çiçeği bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Sabah ve akşam söz konusu tümörlü bölgeye sürülerek kullanılır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 9. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı atkuyruğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülrek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.
 10. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan keten tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır.   Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 11. Bir litre suyun içine bir avuç havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan kuru tıbbi karakafes kökü katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra 2-3 damla zeytinyağı ilavesiyle ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır.   Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.
 12. Bir miktar maydanoz yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu ince bir tülbentin arasına sürülüp söz konusu tümörün üzerine bağlanır. Bu işlem tümör iyileşene kadar her gün tekrarlanır.

TRAVMALAR

TRAVMALAR
Tanımı: Bir doku veya organın yapısını veya biçimini bozan ve dıştan mekanik bir tepki sonucu oluşan yerel yara yada zedelenmedir.
Nedenleri: Harici nedenlere bağlıdır. Aşağıdaki öneriler zedelenmeye bağlı travmalar için geçerlidir. Açık yara gibi travmalarda kullanılmamalıdır.
Öneriler: Bir miktar taze papatya çiçeği bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Sabah ve akşam söz konusu zedelenmiş bölgeye sürülerek kullanılır.

 1. Bir litre suyun içine bir avuç at kestanesi tohumu katılıp su buharlaşıp içindeki malzeme iyice lapa haline getirildikten sonra söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sarılır.
 2. İri bir lahananın geniş yaprakları kaynatılıp, ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sıcak bir halde konulur ve soğumasına yakın sıcak olan yenisiyle değiştirilir. Ayrıca lahana kaynatıldıktan sonra kıyılarak lapa haline getirilip, sıcak bir bezin içinde söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sarılır.
 3. Bir cezvenin içine bir çorba kaşığı kekik iyice kaynatılıp suyunun buharlaşıp lapa haline getirildikten sonra bir çorba kaşığı süzme bal ile karıştırılarak bir tülbentle serilip söz konusu ağrılı  ve zedelenmiş bölgeye sarılır.
 4. Bir cezvenin içine bir çorba kaşığı ince kıyılmış mahmude otu iyice kaynatılıp, suyunun buharlaşıp lapa haline getirildikten sonra birer çorba kaşığı susam yağı ve sirke karıştırılıp bir tülbentle söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sarılır.
 5. Su dolu bir cezvenin içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir kahve fincanı ardıç tohumu katılıp su buharlaşana kadar kaynatıldıktan sonra söz konusu ağrılı zedelenmiş bölgenin üzerine sürülerek sarılır.
 6. Bir adet limon sıkılıp aynı oranda gliserin ve saf alkol ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sürülür.
 7. Saf ispirto ve un birlikte karıştırılarak biraz sulu bir hamur yapıldıktan sonra söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sürmek suretiyle tatbik edilir.
 8. 200 gram kadar kuş üzümü ve bir çorba kaşığı sedef otu bir litre su ile birlikte kaynatılır, elde edilen mayinin içine temiz bir bezi batırıp çıkarttıktan sonra sıkılmadan söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye  sarılır.
 9. Bir miktar taze defne yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Sabah ve akşam söz konusu zedelenmiş bölgeye sürülerek kullanılır.
 10. İyice kıyılmış bir çorba kaşığı yaban yasemini, üç çorba kaşığı havanda dövülerek toz haline getirilmiş keten tohumu ve bu karışımı lapa haline getirecek kadar eritilmiş kuyruk yağı katılıp iyice karıştırıldıktan sonra elde edilen lapamsı merhem, söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sürülür.
 11. Bir litre sütün içine ince kıyılmış mine çiçeğinin kurutulmuş dallarından, bir yemek kaşığı kadarı, birlikte bir taşım kaynatılarak, bir tatlı kaşığı havanda dövülerek toz haline getirilmiş keten tohumu eklendikten sonra iyice karıştırılıp, meydana gelen mayi bir beze sürülerek söz konusu ağrılı zedelenmiş bölgeye sarılır.
 12. Bir miktar tıbbi karakafes kökü iyice yıkanıp temizlendikten sonra ince ince doğranıp bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf ispirto eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölge ovulur.
 13. Bir litre suyun içine yarım yemek kaşığı rezene konulup kaynatılarak elde edilen mayi ile söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölge masaj yapılarak ovulur.
 14. Bir miktar taze aynısefa çiçeği bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Sabah ve akşam söz konusu zedelenmiş bölgeye sürülerek kullanılır.
 15. Bir çorba kaşığı havacıvayı lapa haline getirecek kadar kuyruk yağı eklenip ısıtıldıktan sonra söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye sürülür.
 16. Sürekli çilek yemek adale ağrılarına oldukça faydalı olur.
 17. Bir litre suyun içine dövülerek ezilmiş olan bir kahve fincanı andız otu kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek kalan suyuyla söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölge ovulur.
 18. Bir miktar taze tavşancıl otu yıkanıp temizlenip nemli halde mikserle ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra bir tülbentin  üzerine posasıyla serilerek söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye bağlanır.
 19. Bir miktar eğrelti otu iyice yıkanıp temizlendikten sonra ince ince doğranıp bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar üzüm şırası eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölge ovulur.
 20. Bir litre suyun içine bir adet iri doğranmış patlıcan katılıp kaynatılmasının ve süzülmesinin ardından kalan patlıcanlar ezilerek lapa haline getirilip söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye bağlanır. Bir müddet donra kalan suyu tekrar ısıtılıp söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölge ovulur.
 21. Bir çay fincanı zeytinyağının içine bir tatlı kaşığı tuz katılıp karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı ve zedelenmiş bölgeye masaj yapılarak sürülür.
 22. Genişçe bir havanın içine 10 çift ceviz içi birer çay kaşığı karabiber ve kafuru birlikte, pomat haline genle kadar iyice dövüldükten sonra kaynar suyun vermiş olduğu buharla iyice sıcak ve nemli bir ortamın oluşacağı banyoda söz konusu ağrılı bölgeyi sabunlu ve sıcak sulu masajla yumuşattıktan sonra elde edilen pomat sürülerek kişi sıcak ve kuru bir odaya alınır.